Čím, jak a kde hubit štěnic?

"Úplné vyhubení štěnic není tak jednoduché jak se může zdát."

Hubení štěnic je čím dál složitější i pro profesionální firmy. Je to tím že štěnice jsou čím dál odolnější vůči přípravkům které slouží k jejich hubení. Některé firmy používají pravidelně jeden nebo dva přípravek s podobnými učenými látky které má za důsledek to že vznikají odolné druhy. V takovém případě daná firma provádí zásah opakovaně bez úspěchu úplného vyhubení. Stejné problémy mají lide s volně prodejnými přípravky.

Naše firma kombinuje přípravky v maximální možné kombinaci. Díky tomu můžeme našim zákazníkům dát záruku na naše služby s garancí úplného vyhubení.

Profesionální přípravky

Profesionální firmy mají možnost zakoupit speciální koncentrované přípravky které nelze volně zakoupit. Kombinací kvalitních přípravku a profesionální prací přichází úspěch velmi rychle a mnohdy i levněji než když se člověk rozhodne hubit štěnice sám. 

Pro možnost používání opravdu účinných latěk je potřeba projím až tři růžné kurzy což poukazuje na nesrovnatelně rozdílnou kvalitu o proti volně prodejným přípravkům.

Největší rozdíly kvality mezi volně prodejnými a profesionálními přípravky jsou u plynů a koncentrovaných přípravků pro postřik.. 


Běžné prodejné přípravky

Tyto přípravky s velkou pravděpodobností nepomůžou pro úplné vyhubení štěnic. Obsahuji buď malé množství účinných látek a nebo nedostatečnou kombinací. Při malém výskytu se pomoci běžně prodejných přípravku můžete štěnic zbavit ale možnost je minimální a často se stává že za přípravky zaplatíte pomalu stejné peníze jako kdyby jste si zaplatili profesionální firmu která práci odvede za vás důkladněji a s kvalitnějšími přípravky.

Monitorovací pasti se nedoporučujeme protože jejích úspěšnost je při slabém výskytu minimální a při silnějším výskytu jsou pasti už bezvýznamné.

Spreje se rovněž nedoporučují stejně jako různé odpuzovače které štěnice jenom rozhání a jejich následné hubení je o to složitější a přitom spreje a odpuzovače váš problém nevyřeší..

Pouze jedna učená látka s krátkou účinnosti
Pouze jedna učená látka s krátkou účinnosti
Velký nepoměr cena/výkon, pouze dvě účine látky.
Velký nepoměr cena/výkon, pouze dvě účine látky.

Postřik nebo Plyn

Každá odborná firma udává jako primární způsob hubení postřik který zůstává aktivní delší dobu a obsahuje více druhu účinných látek.

Plyn by měl sloužit pouze k doplnění postřiku při silnějším výskytu nebo při v netradičních prostorech. 

(pro rychlejší a kvalitnější likvidaci štěnic)

Postřik je potřeba provádět velmi důkladně a nevynechat žádné kritické místo. V opačném případě se problém s hmyzem může nepříjemně protáhnout. Právě při nanášení postřiku se projeví zkušenosti a poctivost osoby provádějící zásah. Zásah většinou zabere 30-90 minut dle prostor, pro zásah je potřeba kolem 4-6 l postřiku. Přesné místa pro ošetřeni se liší a zkušená firmy zásah přizpůsobí  dle aktuálních podmínek a sily výskytu. Proto přesně nelze popsat přesně všechna místa které je nutné ošetřit.


Postřik 


Plyn 

Plusy

+dlouhodobá ochrana

+krátká doba omezení pro vstup, minimálně 2,5 hodiny

+nezanechává zápach

+je možné použít více druhu účinných látek

+dá se použít cíleně

Mínusy

-závisí na pečlivosti a znalostech osob provádějící aplikaci

- pomalejší nástup účinnosti 

(až po několikati hodinách)

Plusy

+ rychlá účinnost

+dokáže ošetřit místa kde se postřik nedostane nebo nelze aplikovat

Mínusy

-omezeni vstupu minimálně na 24 hodin

-zanechává zápach i po několika dnech

-omezené druhy účinných látek  (neúčinný na rezistentní druhy)

-krátká doba účinnosti

Kde hubit štěnice?

Kvalita nanášení postřiku je jeden z nejdůležitější procesu hubení štěnic. Stačí zanedbat malou část a problém se štěnicemi může trvat nepříjemně dlouho. 

Označení míst pro aplikaci přípravků
Označení míst pro aplikaci přípravků

Prevence


Slabý výskyt


Střední výskyt


Silný výskyt